Raport_2011_PL_logistyka
Teraz jesteś w: Strona główna › Logistyka
dopasuj rozmiar czcionki: A A A

Logistyka

Zobacz wszystkie w raporcie


Porównaj 2007 - 2011


Czytaj więcej w sprawozdaniu finansowym 2011


Sprawna infrastruktura logistyczna to gwarancja bezpieczeństwa energetycznego państwa oraz podstawa konkurencyjności Grupy na rynku paliw. Kluczem do skutecznej logistyki, wspierającej realizację wyżej wymienionych zadań, jest maksymalizacja efektywności oraz płynności przesyłu i magazynowania zarówno produktów, jak i surowców. Grupa ORLEN osiąga ten cel, wykorzystując sieć uzupełniających się elementów infrastruktury: terminali paliw, lądowych i morskich baz przeładunkowych, sieci przesyłowych rurociągów surowcowo- -produktowych oraz transportu samochodowego i kolejowego.

Do najistotniejszych spółek działających w obszarze logistyki należą: ORLEN KolTrans, ORLEN Transport (Polska), Unipetrol Doprava i Petrotrans (Czechy).

W 2011 roku – zgodnie z przyjętymi założeniami – zakończono wdrażanie ważnych rozwiązań systemowych w zakresie logistyki, które przyniosły oczekiwany wzrost efektywności kosztowej. Najistotniejszymi wydarzeniami w tym obszarze w 2011 roku były:

  • uruchomienie 105 km rurociągu do przesyłu produktów paliwowych Ostrów Wielkopolski – Wrocław;
  • wdrożenie nowego systemu IT, służącego do planowania dostaw paliw na stacje, którego celem jest poprawa wskaźników operacyjnych logistyki drogowej;
  • zakończenie rozbudowy pojemności terminala paliw we Wrocławiu do ponad 50 tys. m3 związanej z funkcjonowaniem nowego rurociągu z Ostrowa Wielkopolskiego;
  • zakończenie budowy węzła dozowania alkoholu do benzyn na terminalu paliw we Wrocławiu.

Główne aktywa rafineryjne w regionie

Główne aktywa rafineryjne w regionie


Marki Grupy ORLEN