PL EN

Rozmiar tekstu:

A A A
Raport rocznyGrupy ORLEN
Raport odpowiedzialnegoBiznesu

Porównaj z tekstem

Produkcja

Zobacz w raporcie

Tabele Wykresy

Porównaj 2007 - 2013

Tabele Wykresy

Sprzedaż paliw, innych produktów rafineryjnych oraz petrochemicznych jest możliwa dzięki posiadaniu zaawansowanych technicznie aktywów produkcyjnych.

Grupa ORLEN dysponuje kompleksem 6 rafinerii, z których 3 znajdują się w Polsce (Płock, Trzebinia, Jedlicze), 2 w Republice Czeskiej (Litvinov, Kralupy) oraz 1 na Litwie (Możejki). Rafinerie w Polsce oraz w Republice Czeskiej są zintegrowane z instalacjami petrochemicznymi co pozwala osiągać liczne efekty synergii kosztowej i operacyjnej.

Segment petrochemiczny Grupy ORLEN tworzą instalacje w Polsce: PKN ORLEN, Basell Orlen Polyolefins (BOP) i Grupa ANWIL oraz w Czechach: Grupa Unipetrol. Jesteśmy jedynym producentem monomerów, polimerów i większości petrochemikaliów w Polsce i Republice Czeskiej. W 2011 roku uruchomiona została jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji kwasu tereftalowego (PTA) dzięki której osiągnęliśmy pozycję jednego z kluczowych dostawców tego produktu w regionie.

Grupa ORLEN prowadzi dystrybucję hurtową produktów rafineryjnych wykorzystując efektywną infrastrukturę logistyczną, w skład której wchodzą: terminale paliw, lądowe i morskie bazy przeładunkowe, sieć przesyłowych rurociągów produktowych oraz transport samochodowy i kolejowy.

 

Schowek

Zwiń