PL EN

Rozmiar tekstu:

A A A
Raport rocznyGrupy ORLEN
Raport odpowiedzialnegoBiznesu

Logistyka

Zobacz w raporcie

Tabele Wykresy

Porównaj 2007 - 2013

Tabele Wykresy

Sprawna infrastruktura logistyczna stanowi kluczowy element przewagi konkurencyjnej Grupy ORLEN.

Grupa ORLEN wykorzystuje sieć uzupełniających się elementów infrastruktury: terminali paliw, lądowych i morskich baz przeładunkowych, sieci rurociągów produktowych oraz transportu samochodowego i kolejowego. W ramach Grupy ORLEN do spółek prowadzących działalność w obszarze logistyki należą ORLEN KolTrans Sp. z o.o. i ORLEN Transport S.A. w Polsce oraz Unipetrol Doprava s.r.o. i Petrotrans s.r.o. w Republice Czeskiej.

W roku 2013 logistyka produktów w Grupie ORLEN była realizowana za pomocą rurociągów, transportem kolejowym oraz cysternami samochodowymi.

Struktura transportu paliw w Grupie ORLEN w 2013 roku

Grupa Unipetrol

Grupa Unipetrol - Struktura transportu paliw w Grupie ORLEN w 2013 roku

 

W 2013 roku na rynku czeskim Grupa ORLEN korzystała z 1 100 km rurociągów oraz z 12 baz magazynowo-dystrybucyjnych należących do państwowego operatora CEPRO oraz z 2 baz magazynowych wynajmowanych od podmiotów trzecich.

W ramach optymalizacji wykorzystania sieci rurociągów w Czechach w 2013 roku podpisano umowę pomiędzy Grupą Unipetrol oraz CEPRO dotyczącą połączenia terminala paliwowego Paramo z siecią rurociągową CEPRO. 

Infrastruktura logistyczna wykorzystywana przez Grupę ORLEN w Republice Czeskiej.

Infrastruktura logistyczna wykorzystywana przez Grupę ORLEN w Republice Czeskiej.

 


Zapasy obowiązkowe

Zapasy obowiązkowe paliw i ropy naftowej, zgodnie z ustawodawstwem Republiki Czeskiej, utrzymywane są przez przeznaczoną do tych celów agencję rządową.

Schowek

Zwiń