PL EN

Rozmiar tekstu:

A A A
Raport rocznyGrupy ORLEN
Raport odpowiedzialnegoBiznesu

Logistyka

Zobacz w raporcie

Tabele Wykresy

Porównaj 2007 - 2013

Tabele Wykresy

Sprawna infrastruktura logistyczna stanowi kluczowy element przewagi konkurencyjnej Grupy ORLEN.

Grupa ORLEN wykorzystuje sieć uzupełniających się elementów infrastruktury: terminali paliw, lądowych i morskich baz przeładunkowych, sieci rurociągów produktowych oraz transportu samochodowego i kolejowego. W ramach Grupy ORLEN do spółek prowadzących działalność w obszarze logistyki należą ORLEN KolTrans Sp. z o.o. i ORLEN Transport S.A. w Polsce oraz Unipetrol Doprava s.r.o. i Petrotrans s.r.o. w Republice Czeskiej.

W roku 2013 logistyka produktów w Grupie ORLEN była realizowana za pomocą rurociągów, transportem kolejowym oraz cysternami samochodowymi.

Struktura transportu paliw w Grupie ORLEN w 2013 roku

Grupa ORLEN Lietuva

Grupa ORLEN Lietuva - Struktura transportu paliw w Grupie ORLEN w 2013 roku

W związku z zawieszeniem w 2006 roku dostaw rurociągiem „Przyjaźń” dostawy ropy do ORLEN Lietuva realizowane są drogą morską przez terminal w Butyndze oraz rurociągiem do rafinerii. Pojemności magazynowe na potrzeby operacyjne spółki są zabezpieczone długoterminowym kontraktem z AB Klajpedos Nafta, podpisanym w 2012 roku.

W 2013 roku podpisano z AB Klajpedos Nafta list intencyjny dotyczący wspólnego projektu ewentualnej budowy rurociągu produktowego na terenie Litwy.

Infrastruktura logistyczna wykorzystywana przez Grupę ORLEN na Litwie.

Infrastruktura logistyczna wykorzystywana przez Grupę ORLEN na Litwie.
 


Zapasy obowiązkowe

Na koniec 2013 roku poziom zapasów obowiązkowych na Litwie wynosił 90 dni, z czego ORLEN Lietuva oraz firmy importujące paliwa na Litwę zabezpieczały poziom 60 dni (zapasy 30-dniowe utrzymywane były przez odpowiednią litewską agencję państwową).

Schowek

Zwiń